آبشار دیدنی گورگور آلوارس

آبشار دیدنی گورگور آلوارس

آبشار  آلوارس در دره قزل گوللر

آبشار‌های مختلفی از کوه سبلان سرچشمه می‌گیرند که یکی از پرآب‌ترین و زیبا‌ترین آن‌ها گورگور نام دارد که در دره عریض آلوارس (دره قزل گوللر یا همان گل سرخ) و نزدیکی روستای آلوارس در مشگین‌شهر قراردارد. این آبشار با شهر چشمه های بهشتی (سرعین) حدود بیست دقیقه ای فاصله دارد. آبشار گورگور از میان سنگ‌ها و صخره‌ها جریان می‌یابد و این دره را تبدیل به گلستان کرده و به محیط اطراف سرسبزی و طراوت بخشیده‌است.

آبشار گورگور آلوارس

آبشار آلوارس را با نام‌هایی همچون آبشار خیاوچای و آبشار گورگور سبلان نیز می شناسند. این آبشار با ۲۴۲۰ ارتفاع از سطح دریا در دامنه شمالی کوه سبلان واقع‌شده که حدود ۱۲ متر ارتفاع دارد و از آبشار های پر آب منطقه محسوب می شود. یخچال‌های طبیعی و چشمه‌های آبگرم معدنی مختلفی در اطراف آن قرار‌دارد همانند آبگرم معدنی ملک سوئی. در پایین دست آبشار حوضچه‌هایی دایره‌ای شکل ایجاد شده که درون آن‌ها ماهی قزل آلای خال قرمز دیده شده است. شما می توانید حیواناتی همچون خرس، گراز، قوچ، میش، کل، بز، کبک و… را در منطقه اطراف آبشار ببینید.

آبشار گورگور آلوارس

دره گل‌سرخ با جاذبه‌های گردشگری دیگری همچون پیست اسکی آلوارس و فضایی سرسبز با گل هایی خوش بو و چشم اندازی زیبا از کوهستان، به مقصدی جذاب برای گردش و تفریح بدل شده که در فصول مختلف سال گردشگران بسیاری از ایران و جهان این منطقه را برای سفر انتخاب می کنند.

 

 

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل