آبشار ورگه سران با طبیعت بکر و زیبا

آبشار ورگه سران با طبیعت بکر و زیبا

آبشار ورگه سران سرعین

ورگه ‌سران  نام روستایی زیبا با طبیعتی بکر است که در استان اردبیل، شهرستان سرعین، بخش مرکزی واقع شده، این روستا در شمال سرعین و دامنه های کوه سبلان قرار گرفته و دارای مناظر طبیعی زیبا و دل انگیزی می باشد.

در دامنه‌های سرسبز سبلان در میان دشت‌های سرسبز و خرم  در این روستا زیبا و دل انگیز آبشار شگفت انگیزی به نام آبشار ورگه سران جای گرفته که به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان سرعین شناخته شده است.

روستای  زیبای ورگه سران

چشمه های زیادی معروف به قیرخ بولاخ (چهل چشمه)  در این منطقه وجود دارد که در اثر برخورد آب های این چشمه ها و صخره ها با آبشار ورگه سران چشم انداز بسیار زیبایی به وجود می آورند که همگان را به حیرت می آورد.

علت نامگذاری این روستا به نام ورگه سران

ورگه در اصطلاح  فارسی تیر و چوب درازی می باشد که در بنای عمارت بکار می برند و از آنجایی که در این روستا درختان قطوری وجود دارد که برای ساختن خانه هایشان استفاده می کردند اصطلاح ورگه را برایا ین روستا انتخاب نمودند.

آبشار ورگه سران

در این روستا علاوه بر  آبشار ورگه سران مناظر دیدنی زیادی همچون غارهای بزرگ و کوچک طبیعی در دامنه کوه‌ها و صخره‌های زیبا و یک طبیعت بکر و دست نحورده با گل‌های وحشی رنگارنگ وجود دارد  که این روستا را تیدیل به یک منطقه جذاب و دیدنی کرده است.

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل