آبگرم تیل، آبگرمی در دل طبیعت

آبگرم تیل، آبگرمی در دل طبیعت

آبگرم تیل شهرستان خلخال

در جنوبی ترین نقطه استان اردبیل،  روستای تیل از توابع دهستان «پلنگا» بخش شاهرود شهرستان خلخال آبگرم طبیعی به نام آبگرم تیل قرار دارد.

آبگرم تیل  یکی از آبگرم های طبیعی و قدیمی استان اردبیل واقع  در شهرستان خلخال می باشد که با ۲ دهنه چشمه جداگانه در منطقه صعب العبور و در عمق دره در حاشیه رودخانه شاهرود قرار گرفته است.

آبگرم طبیعی تیل مانند سایر آبگرم های طبیعی که در دل طبیعت قرار دارند سرپوشیده نیست،  بلکه در چندمتری از رودخانه شاهرود چایی که دارای آب سرد و گوارا است قرار دارد.

آبگرم تیل خلخال

خواص درمانی آبگرم تیل شهرستان خلخال

آبگرم تیل به دلیل طبیعی بودن داری خواص متعددی در زمینه های درمان بیمار های پوستی ، درد های عضلانی واستخوانی، روماتسیم و….  می باشد که همه ساله مسافران زیادی برای استفاده از این  چشمه آبگرم به روستای تیل می آیند.

این آبگرم دارای دمای ۴۰ درجه سانتی گراد هست که با مدتی شنا کردن در آن بدن آرامش خاصی پیدا می کند.

یکی از مزیت های که این آبگرم را از سایر  آبگرم های دیگر استان اردبیل  متمایز کرده این است که فقط هزینه سفر می خواهد و  استفاده از آبگرم  کاملا رایگان است.

آبگرم تیل خلخال

چگونگی دسترسی به آبگرم تیل 

راه دسترسی با ماشین به این  آبگرم وجود ندارد و برای رسیدن به آن باید چند کیلومتری را پیاده روی کنید، اما با توجه به  در حال احداث بودن راه خلخال، کلور، درام با افتتاح این جاده، دسترسی به آبگرم تیل در آینده به راحتی امکان پذیر خواهد بود.

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل