آبگرم قینرجه نیر، چشمه‌ای با خواص درمانی

آبگرم قینرجه نیر، چشمه‌ای با خواص درمانی

آبگرم قینرجه نیر

استان اردبیل پر از چشمه‌های آبگرم با خواص درمانی مختلف است. یکی از این چشمه ها، آبگرم قینرجه نیر است که در شش کیلومتری این شهرستان و در مجاورت جاده نیر به سراب واقع شده است و خاصیت قلیایی دارد. این آبگرم معدنی با داشتن ترکیبات مختلف شیمیایی مثل بی‌کربنات، کلراید، نیترات و سولفات در درمان ورم و درد مفاصل، دردهای استخوان، بیماری های دستگاه گوارش و بیماری های حرکتی، بیماری های پوستی، بیماری های تنفسی، تنظیم ضربان قلب و بهبود جریان خون در بدن موثر است.

آبگرم قینرجه نیر

آبگرم قینرجه نیر

این آبگرم در ارتفاع ۱۶۵۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و دمای آن حدود ۷۳ درجه سانتی گراد می‌باشد. مجتمع آبدرمانی قینرجه با امکاناتی شامل سالن دوش، سالن رختکن، بوفه، زمین والیبال و فوتبال ساحلی و حمام آفتاب، پذیرای گردشگران از جای جای جهان است.

شهر نیر دارای چشمه‌های آب متعددی می‌باشد که معروفترین آن در تفرجگاه بولاغلار قرار گرفته است. آب این چشمه بسیار زلال و گواراست. آبگرم های دیگری همچون بورجلو در این شهر قرار دارد. پل تاریخی آغلاغان نیر که مردم محلی به آن پل قرمز (قرمزی کورپی) می گویند، مربوط به دوره صفوی است که روی رودخانه آغلاغان و در نزدیکی آبگرم قینرجه نیر واقع شده است. پیشنهاد میکنم در سفر به شهر نیر از این پل تاریخی نیز دیدن کنید.

پل اغلاغان
پل تاریخی آغلاغان
نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل