چشمه مشه سویی

چشمه مشه سویی

آبگرم مشه سویی کجاست؟

آبگرم مشه سویی در دل جنگل فندق لو شهرستان نمین  واقع شده است  و مابین روستاهای آلادیزگه و گیلده قرار دارد. این چشمه آبگرم درپای یک پرتگاه سنگی در محلّی به نام علی داشی در بالای درّهٔ گیله ده واقع شده است. دمای آب این آبگرم  در حدود ۲۵ درجه سلسیوس بوده ودر کنار رودخانه مشه سویی قرار دارد با تراشیدن صخره کوه،حوضچه ای در ابعاد حدود ۴در ۶ متر با عمق تقریبی ۷۰-۸۰ سانتیمتر ایجاد شده است . این آبگرم به لحاظ خواص درمانی که دارد برای پا درد و کمردرد بسیار  مفیده بوده و دربین اهالی معروف است.

مشه سویی

مسیر  دسترسی به این چشمه مقداری سخت است و امکان مراجعه با ماشین شخصی وجود ندارد .

ابتدای مسیر دارای جاده آسفالت بوده و برخی جاها به صورت خاکی است و بعد از چند روستا باید ماشین خود را پارک کرده و مسیر سه ساعته را پیاده روی کنید که دارای محیطی بسیار دیدنی است.

مسیر این چشمه بر روی ستیغ کوه میگذرد و بسیار منظره ای دیدنی را ایجاد کرده . این چشمه دائمی در دامنه کوهستانی مشرف به حیران و در ضلع جنوب شرقی آن قرار دارد.و مسیر دیگر رسیدن به این چشمه از سمت آستارا وگردنه حیران می باشد.

طبیعت مشه سویی

بهترین زمان برای رفتن به این منطقه فصل تابستان وبهار می باشد . شما می توانید در فصل تابستان برای شنا در این چشمه بیایید و همزمان از طبیعت سرسبز و زیبا که سرتاسر این چشمه را احاطه گرده لذت ببرید.

همچنین این مکان دارای قهوه خانه هایی فصلی ودر فصل بهار وتابستان دارای کافه های موقت با دواتاق بوده که از کوهنوردان  وگردشگران پذیرایی می کنند.

رودخانه مشه سویی

 

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل