تالاب توپراق کندی

تالاب توپراق کندی

تالاب توپراق کندی

شهر پارس آباد در شمالی ترین نقطه استان اردبیل و مرز ایران و جمهوری آذربایجان واقع شده است. این شهر حدود ۶۰ کیلومتر مرز آبی و ۲۵ کیلومتر مرز زمینی با کشور جمهوری آذربایجان دارد و با داشتن طبیعتی دیدنی، خاکی حاصلخیز و قرار گرفتن در کنار رود زیبای ارس (آراز چایی) از جاذبه‌های کم نظیر گردشگری در شمال غرب کشور محسوب می شود که هر سال پذیرای طبیعت گردان بسیاری می باشد. تالاب توپراق کندی نیز یکی از جذاب ترین جلوه‌های طبیعی شناخته شده در این شهر مرزی است.

تالاب توپراق کندی

تالاب توپراق کندی تالاب توپراق کندی

در تالاب توپراق کندی بیش از ۱۰ گونه مختلف پرنده شناسایی شده اند. این تالاب منظره ای چشم نواز دارد و از لحاظ گونه‌های گیاهی و جانوری بسیار متنوع است و سالیانه میزبان هزاران پرنده مهاجر از کشور روسیه است.

این تالاب با عمقی حدود  ۸ متر و مساحتی به اندازه  ۱۵ هکتار در ضلع جنوبی روستای توپراق کندی در شهر پارس آباد قرار دارد و فاصله این روستا با تالاب تقریبا یک کیلومتر است. عمده آب تالاب توپراق کندی از رود خروشان ارس تأمین می‌شود.

از ویژگی های دیگر این شهر آب و هوای ناب آن است که در فصل زمستان بر خلاف دیگر شهرهای استان آب و هوایی بهاری دارد و مقصدی مناسب برای سفر گردشگران در فصول مختلف محسوب می شود.

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل