تفرجگاه اندبیل خلخال، با آب و هوایی خزری

تفرجگاه اندبیل خلخال، با آب و هوایی خزری

منطقه گردشگری اندبیل

تفرجگاه اندبیل خلخال در هفت کیلومتری شهر خلخال و ۵ کیلومتری روستای اندبیل واقع شده است و یکی از مناطق گردشگری شهر خلخال محسوب می‌شود.

تفرجگاه اندبیل معروف به گردشگاه بیلدیر بولاغی به لحاظ اقلیمی در موقعیت خاص جغرافیایی قرار دارد به طوری جریان توده هوایی دریای خزر در ابتدا به صورت مه در این تفرجگاه مشاهده می‌شود. هر فصل در این منطقه با وجود جنگل‌های بلوط و ممرز و بوته‌های میوه تمشک که در شمال روستای اندبیل قرار گرفته اند، منظره ای زیبا و خاص را رقم می زند.

این منطقه با قرار داشتن در بین دو اقلیم گیلان و خلخال و وجود جنگل های انبوه و چشمه های طبیعی و آب و هوایی بسیار مطبوع و دلنشین، از گذشته مقصدی جذاب برای گردشگران بوده است.

در تفرجگاه اندبیل چند دوره فستیوال های سراسری بازی ها و ورزش های زمستانی برگزار شده که در این جشنواره زیبا و هیجان انگیز، شرکت کنندگانی از سراسر ایران حضور داشته اند.

تفرجگاه اندبیل با پیشینه ای تاریخی

این تفرجگاه پیشینه ای تاریخی دارد و قدمت آن به دوران حکومت سلجوقیان و ساسانیان برمی‌گردد. قلعه کافا و آتشکده در ارتفاعات اندبیل، از آثار باقیمانده از این دوره تاریخی است. اولین جاده خلخال، مشهور به جاده اندبیل است و قدمت آن به حدود سال ۱۳۲۱ برمیگردد که بعدها بوسیله کارگران و سربازان تبدیل به جاده هروآباد-فیروزآباد و میانه شد.

منطقه گردشگری ازناو خلخال هم یکی دیگر از تفرجگاه‌های این شهر است که با برخورداری از باغات میوه مختلف و آب وهوای دلچسب، مقصدی پرطرفدار برای دوستداران طبیعت می‌باشد.

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل