جاده پونل به خلخال رویایی ترین جاده ایران

جاده پونل به خلخال رویایی ترین جاده ایران

جاده پونل مسیری بهتشی به خلخال

شاید تاکنون نام جاده اسالم به خلخال را شنیده باشید وصف زیبایی آن بار ها و بارها به گوشتان خورده باشد جاده ای که گیلان را به اردبیل متصل می کند و از نظر خیلی ها تکه ای از بهشت بر روی زمین است.

جاده پونل یکی از زیباترین جاده های گردشگری کشور است که شما در آن میتوانید نظاره گر معجزه طبیعت باشید.

مسیر جاده پونل

جاده پونل یکی از رویایی ترین جاده های کشور است که بعد از عبور از روستای گردشگری خوجین و روستای مجره، در این مسیر جلوه گری می نماید.

در هنگام عبور از این جاده شما متوجه خواهید شد که چشم اندازهای شگفت انگیزی همچون جنگل، کوهستان و مرتع به همراه ابر و مه های گاه و بیگاه که تشعشات خورشید از لابه لای آن سرک می کشد وجود دارد که میزبان گردشگران خوش ذوق در این جاده است.

جاده پونل در مقایسه با جاده اسالم به مرکز استان گیلان نزدیک به ۷۰ کیلومتر مساحت داشته و در کمتر از یک ساعت از شهرستان خلخال مسافران را به شهر زیبای رضوانشهر هدایت می کند.

جاده پونل خلخال

چشم اندازه های جاده پونل به خلخال

چشم انداز ها و مناظر شگفت انگیزی که در این جاده وجود دارد آدمی را وادار می کند تا برای چند ثانیه هم که شده در حاشیه جاده توقف کنند و از وجود این طبیعت زیبا لذت ببرند.

تماشای دره های سرسبز و چشمه های آب با هوای مطبوع و خنک تابستانی در ارتفاعات مسیر جنگلی پونل لحظات خوشی را برای شما رقم خواهد زد.

در این جاده رویایی تا چشم کار می کند جنگل است و درختان بی مانند جنگل های هیر کانی در دامنه های روبه آفتاب و رطویت و باد، درختان به ردیف صف کشیده اند، علاوه بر این زیبایی ها طبیعی که در این مسیر  وجود دارد شما شاهد خانه های سنتی با سقف های شیروانی ، کلیه های جنگلی زیبا و رستوران های کوهستانی خواهید بود که بوی کباب های خوش مزه شان همه جا پر شده و آش های خوش طعم محلی که بر روی آتش هیزمی پخته می شود بسیار دل چسب و به یاد ماندنی خواهد بود. 

کلبه های جاده پونل 

 

 

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل