جنگل حاتم مشه سی، طبیعتی بکر و زیبا

جنگل حاتم مشه سی، طبیعتی بکر و زیبا

جنگلی سرسبز در مشگین‌شهر

حاتم‌ مشه‌سی یک منطقه سرسبز و زیبای جنگلی، با آب‌ و هوایی کوهستانی است و در نزدیکی روستای قینرچه و شهر مشگین‌شهر قرار دارد. (مشه در زبان ترکی به معنای درختزار است). مشگین‌شهر که در دامنه کوه باصلابت سبلان واقع شده، این جنگل پوشیده از درختان بلند با تراکم زیاد را در دل خود جای داده است. حاتم‌ مشه‌سی، منطقه‌ای حفاظت شده‌است که یکی از زیستگاه های مهم حیات‌وحش کشور نیز محسوب‌می‌شود.

حاتم مشه سی

پوشش گیاهی و آب‌‌و‌‌‌‌هوای منطقه

پوشش گیاهی این منطقه اغلب درختان جنگلی از قبیل بلوط، افراکیم و گل های وحشی هستند و درختان میوه ای از جمله زلزالک و فندوق نیز در این جنگل یافت‌می‌شود. سرسبزی این محدوده به نحوی است که خاک آن به ندرت قابل مشاهده است و البته طبیعتی بکر و دیدنی با آب و هوایی خنک و بی‌نظیر دارد که موجب شده همه ساله افراد زیادی به این منطقه سفرکنند و از حضور در این طبیعت لذت ببرند. این جنگل در گذشته بسیار وسیع بوده اما اکنون وسعت این سرمایه طبیعی به دلیل قطع درختان آن توسط عده ای سودجو، روز به روز در حال کاهش است.

آبشار حاتم‌ مشه‌سی

این آبشار یکی از آبشار های شهر مشگین‌شهر است و در مسیر رودخانه موجود در دره منطقه جنگلی حاتم‌ مشه‌سی در ۲۸ کیلومتری جنوب غربی این شهر قرار دارد.

جنگل حاتم مشه سی

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل