دربند هیر، بی نظیر ترین منطقه ی گردشگری هیر

دربند هیر، بی نظیر ترین منطقه ی گردشگری هیر

دربند هیر بهشت پنهان هیر

در یک کیلومتری شهرستان هیر دره ی  زیبا موسوم به دربند هیر  واقع شده است که می توان آن را به عنوان بهشت پنهان هیر نام برد.

منطقه زیبا  و دلنشین دربند هیر  که در درون یک دره ی زیبا قرار گرفته مملو از جاذبه های طبیعی است و همه سال گردشگران زیادی را از اقصی نقاط کشور به خود جلب میکند.

دربند هیر که در فاصله ۲۵ کیلومتری از شهر اردبیل قرار دارد، یک منطقه بکر با مناظر طبیعی سحرانگیز و چشم نواز است که هر بیننده ای را به تفکر و تعجب وا می دارد؛ آواز دل انگیز پرندگان  که با صدای آرامش بخش رودخانه ها در میان کوه های سرسبز همراه است ، روح و جان آدمی را به آرامش دعوت می کند.

دریند هیر دربند هیر

دربند یکی از مراکز بسیار مهم تفریحی و گردشگری منطقه ی هیر است این منطقه با داشتن درختان میوه ، چشمه های فراوان محیطی دلپذیر برای علاقمندان به گردشگری می باشد.

منطقه دربند هیر حدود ۲۳۴ هکتار وسعت دارد که ابتدای آن از دهانه ی دریاچه ی نئور شروع می شود و تا ابتدای قوری چای هیر ادامه می یابد .

این منطقه علاوه برا داشتن طبیعت دل انگیز برای تفریح، مکان مناسبی برای رویش انواع پوشش های گیاهی اعم از انواع گون، آویشن و صد ها گونه های دیگر است.

چشمه های دربند هیرچشمه های دربند هیر

اولین پل معلق شیشه ی قوسی شکل هیر

ناگفته نماند که در فاصله ی یک کیلومتری از دربند هیر  اولین پل معلق شیشه ای  قوسی شکل جهان قرار دارد که با قدم زدن بر روی آن حس خواهید کرد که بر فراز آسمان ها راه می روید؛ اگر تاکنون از این پل بازدید نکردید توصیه میکنم حتما یک سر بزنید تا شاهد مناطز زیبای کوه های سبلان باشید.

پل معلق دربند هیر

 

 

 

 

 

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل