دریاچه سوها، یک مقصد گردشگری جذاب

دریاچه سوها، یک مقصد گردشگری جذاب

دریاچه سوها در شهر نمین

دریاچه سوها در نقطه شروع رویش جنگل‌های گیلان واقع‌شده و منظره‌ای بسیار دیدنی و آرامش بخش را میان کوه و جنگل رقم زده است. این دریاچه از جمع شدن آب پشت سد سوها تشکیل شده و تنها پنج کیلومتر با روستای سوها فاصله دارد. روستای سوها در شهر نمین استان اردبیل قرار دارد. شغل اکثر مردم آن کشاورزی و دامداری است و عمده محصولاتی که تولید می‌کنند حبوبات و غلات می‌باشد. با این که این منطقه به شمال ایران خیلی نزدیک است اما بر خلاف آنجا، آب و هوایی خنک و کوهستانی دارد که گردش و تفریح را به خصوص در فصل های گرم سال، لذت ‌بخش‌تر می‌کند.

سوها

اگر در فصل بهار و تابستان به دریاچه سفر کنید اطراف آن دشتی پر از گل های بابونه را خواهید‌دید. محیط اطراف دریاچه بسیار سرسبز بوده پر از درختچه های کوچک و بزرگ است و پوشش گیاهی جنگل های این منطقه تنک است. زمین‌های کنار دریاچه به قدری مرطوب است که با قدم گذاشتن روی آن می‌توانید حس کنید که از زیر پایتان آب بیرون می‌ریزد. تماشای اسب های وحشی در دشت های اطراف و چشیدن طعم دوغ محلی که در آلاچیق‌هایی کنار دریاچه توسط مردم بومی آنجا به فروش می رسند، خاطره ای به یاد ماندنی را برای گردشگران رقم می‌زند.

شنا درون آب دریاچه به هیچ وجه توصیه نمی شود اما ماهیگیری در دریاچه آزاد است و علاقه مندان به ماهی و ماهی گیری می توانند از سفر به این منطقه و ماهیگیری لذت ببرند. از شهر اردبیل تا دریاچه سوها حدود ۳۲ کیلومتر راه است. جنگل فندقلو و آبشار لاتون آستارا از جاذبه‌های توریستی نزدیک به این دریاچه هستند.

دریاچه سوها

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل