روستای افجه، بهشت گمشده گرمي

روستای افجه، بهشت گمشده گرمی

روستای افجه شهرستان گرمی 

افجه نام روستایی زیبا و سرسبز است که در ۳۵ کیلومتری شرق شهرستان  گرمی و در ۵ کیلومتری مرکز بخش موران (روستای زهرا) قرار دارد.

این روستای سحرآمیز در نقطه صفر مرزی با جمهوری آذربایجان قرار دارد که از نظر پوشش گیاهی وضعیت نیمه جنگلی دارد و مکانی مناسب برای گردشگری می‌باشد.

روستای افجه گرمی

روستای افجه که درمیان کوه های مملو از درختان سرسبز آذربایجان محاصره شده همانند عروس زیبای است که درمیان کوه های استوار به زیبایی می درخشد.

روستای زیبای افجه بهار بسیار سرسبز و خرم و تابستان خنک دل انگیز دارد که همگان را شیفته خود می کند به طوری که در چند سال اخیر در فصل های بهار و تابستان، خانواده ای زیادی از روستاهای اطراف بخصوص  شهر گرمی به اینجا می آیند تا ساعاتی خوشی را همراه با خانواده در این روستای زیبا سرکنند.

کلبه های دیدنی روستای افجه

در قسمت شرق افجه در فضای سبز چسبیده به روستا؛ درخت کهنسال گردو به قدمت ۲۰۰ سال (به گفته صاحب درخت) خودنمایی می‌کند که مردم برای رسیدن به این درخت مسافتی را کوهپیمایی می کنند.

وسط بدنه این درخت به علت کهنسالی خالی شده به طوری که سه نفر را درخود جای می دهد، به گفته اهالی در هوای بارانی چوپانان از این فضا برای دوری از خیس شدن استفاده می‌کنند.

درخت کهنسال روستای افجه

روستای افجه به علت برخورداری از راه آسفالت (گرمی – موران (زاهرا)- وان – افجه) به راحتی قابل دسترسی به عموم کسانی است که می‌خواهند در دامن طبیعت زیبا و سحرآمیز این روستا ساعاتی را به استراحت بپردازند.

 

طبیعت زیبایی روستای افجه

 

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل