شهر قصابه یکی از زیبا ترین جاذبه های مشگین شهر

شهر قصابه یکی از زیبا ترین جاذبه های مشگین شهر

شهر قصابه مشگین شهر

منطقه گردشگری قصابه مشگین شهر با طبیعت بکر و آب هوای مطلوبی که دارد چشم هر مسافر و گردشگری را به خود خیره می کند.  

این شهر زیبا در ۱۲ کیلومتری شهر مشگین شهر و در مسیر جاده اصلی اهر–مشگین ‌شهر قرار گرفته که از نظر فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی از این ارتباط تأثیراتی پذیرفته است.

شهر قصابه به خاطر طبیعت بکر وزیبای که دارد همه ساله به ویژه در فصول بهار و تابستان توجه مسافران زیادی را به خود جلب میکند.

باتوجه به عبور جاده از مسیر قصابه، مسافران زیادی از این منطقه دیدن می کنند ودرتفرج گاهها وباغ های آن به استراحت می پردازند.

شهر قصابه

شهر قصابه متشکل از دوبخش 

 ارتفاع شهر قصابه از سطح دریا به ۱۲۵۰ متر می رسد و جمعیت آن در سال ۱۳۹۰ باتوجه به سرشماری که انجام شد به ۲۱۵۲ نفر رسید که نهایتا منجر شد این منطقه تبدیل به شهر بشود. شهر قصابه به علت گستردگی و پراکندگی خانه های آن و تمایل مردم جهت اسکان در کنار جاده اهر-مشگین شهر از دوبخش تشکیل یافته واز نظر استفاده از اماکن عمومی و ادرات و کلیه امور خدماتی و اجرایی به صورت یکسان هستند، مردمان این منطقه اکثرا به کار کشاورزی و دامپروری مشغول هستند.

قدمت تاریخی این شهر به چه زمانی باز میگردد؟

 از نطر تاریخی قدمت شهر قصابه به بعد از اسلام باز میگردد که وجود قبرستان بهاالدین در زمینی به وسعت چندین هکتار در سمت غربی این روستا بیانگر این موضوع است.

این شهر به علت وجود گنجینه های تاریخی وعتیقه های گرانبها مورد توجه بسیاری قرار گرفته است، همچنین وجود سدی خاکی در این بخش به مجبوبیت این منطقه افروده است.

سدخاکی شهر قصابه

علت نامگذاری این شهر به عنوان قصابه

روستای قصابه در گذشته های دور در حاشیه شهر قرار داشت وبه عنوان بزرگترین و آبادترین آبادی آن روزگار بشمار می رفت و اهالی شهر هرگونه قربانی حیوانات و ذبح چهارپایان حلال گوشت را در این آبادی انجام می دادند، به همین علت این آبادی از آن زمان نام قصابه را به خود گرفته است. 

طبیعت زیبای شهر قصابه

 

 

 

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل