فینارود، نگین زیبای طبیعت خلخال

فینارود، نگین زیبای طبیعت خلخال

فینارود خلخال رابیشتر بشناسید

شهرستان خلخال این روز ها برای بیشتر طبیعت دوستان و گردشگران ایرانی نامی آشنا است. اما شاید کمتر کسی نام منطقه گردشگری فینارود خلخال که یکی از زیباترین مناطق گردشگری بکر در جنوب شهر خلخال است را شنیده باشد.

این منطقه که در نزدیکی روستای خوجین واقع شده است در روز های گرم تابستان مکانی خوش آب و هوا برای گذراندن اوقات فراغت است.

فینارودخلخال

فینارود زیباترین منطقه گردشگری خلخال

در منطقه بکر فینارود، ما شاهد پیوند مناظر بی نظیری از درختان سر به فلک کشیده جنگل، صلابت کوهستان و زیبایی دریاچه خواهیم بود.

این منطقه با آب و هوای مطبوع و خنک یکی از زیباترین مناطق گردشگری منطقه به شمار می رود.

منطقه گردشگری فینارود در ۴ کیلومتری شهر خلخال و بالادست روستای خوجین، به زبان محلی فیین، قرار دارد.

در لحظه ورود به این منطقه با مشاهده مه غلیظ موجود در ارتفاعات منطقه با اطمینان میتوانید این منطقه را روزنه‌ ای به زیبایی‌ های شهرستان خلخال در جنوب استان اردبیل عنوان کنید.

همچنین این منطقه به عنوان یکی از دالان‌های آب و هوایی خلخال با مطبوع‌ ترین آب و هوا و چشم‌اندازهای جنگل، مرتع و کوهستان دریچه‌ای به زیبایی‌های خلخال است.

طبیعت زیبای فینارود

فینارود مکانی برای رویش گیاهان دارویی

وجود گیاهان دارویی غنی در این منطقه احساس خوشایندی به گردشگران داده به طوریکه برخی از گردشگران به تهیه گیاهان دارویی در دل طبیعت این منطقه پرداخته و از آب و هوا و زینت طبیعی گل و گیاه فینارود بهره‌مند می‌ شوند.

منطقه گردشگری فینارود خلخال که با وجود چندین سد و بند تاخیری کوچک برای حفظ و ذخیره منابع زیرزمینی آب‌ در حال تکامل است همه ساله پذیرای میهمانان و گردشگران زیادی از مناطق مختلف کشور است.

سدفینارود

فینارود را می توان محل تلاقی جنگل و کوهستان و مرتع در یک نقطه دانست که چشم انداز بی بدیلی را می سازد و به علت قرار گرفتن دریاچه سد فینارود در همین منطقه امکان شنا کردن و ماهیگیری در آن، جاذبه بی نظیر گردشگری است.

 

ماهی گیری درفینارود

این منطقه در فصل بهار و تابستان و پاییز مورد استقبال طبیعت‌گردان، گردشگران و تورهای مسافرتی است و در حال حاضر با ایجاد زیرمجموعه‌های اقامتگاهی مناسب در خلخال این استقبال به بیشترین حد خود رسیده است.

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل