منطقه گردشگری کپز مشگین شهر

منطقه گردشگری کپز مشگین شهر

 تفرجگاه کپز

منطقه گردشگری کپز در ۱۶ کیلومتری شمال شرقی مشگین شهر و در نزدیکی روستای کؤربولاغ قرار دارد. از جذابیت های منحصر به فرد این منطقه می توان به وجود صخره های عظیم، سر به فلک کشیده و تراشیده شده آن اشاره کرد که کاملا طبیعی هستند و بدون دخالت بشر به وجود آمده اند. سنگ های آبگیر بالای تپه کپز از چشم اندازهای ناب این منطقه هستند و بخصوص در فصول بارانی سال بسیار دیدنی اند.

منطقه گردشگری کپز

منطقه گردشگری کپز

طبیعت اطراف دره کپز دارای پوشش گیاهی خاصی است و انواع درختان میوه از قبیل تمشک و زالزالک روئیده اند. این منطقه، زیستگاهی برای انواع حیوانات وحشی ازجمله روباه، خرس قهوه ای، گرگ و انواع پرندگان می باشد.

منطقه گردشگری کپز با وجود ساختار ویژه و طبیعت دیدنی، یکی از مناطق مهم گردشگری مشگین شهر محسوب می شود و با توسعه گردشگری می تواند به یکی از کانون های مهم جذب توریست تبدیل شود.

مسیر سفر به منطقه گردشگری کپز

برای رفتن به این تفرجگاه باید حدود ۱۴ کیلومتر مسیر از جاده مشگین شهرـ اردبیل را طی کرده و بعد از جاده فرعی به سمت روستای سواره بپیچیم و پس از طی مسیر آسفالته، به جاده فرعی خاکی ماشین رو تغییر مسیر دهیم، پس از چند دقیقه ادامه مسیر خواهیم رسید. طی مسیر گفته شده تقریبا نیم ساعت طول می‌کشد.

از دیگر جاذبه های دیدنی این شهر میتوان به پارک جنگلی مشگین شهر و پل معلق مشگین شهر اشاره کرد.

منطقه گردشگری کپز

منطقه گردشگری کپز

منطقه گردشگری کپز

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل