پارک جنگلی مشگین شهر، با طبیعتی چشم نواز

پارک جنگلی مشگین شهر، با طبیعتی چشم نواز

پارک جنگلی زیبا ودیدنی مشگین شهر

پارک جنگلی مشکین شهر که در حاشیه رودخانه خیاوچای قرار دارد، با وسعت ۳۰۰ هکتار و به طول ۵ کیلومتر به عنوان یکی از زیبا ترین مناطق  دیدنی مشگین شهر محسوب میشود؛  این پارک به دلیل مجاورت با شهر و برخورداری از طبیعت ناب یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری شهرستان مشگین شهر به شمار می رود.

پارک جنگلی مشگین شهر

دره بسیار طولانی و خوش منظره  و قرار گرفتن  رودخانه پر برکت خیاوچایی در بین انبوه درختان میوه و درختان جنگلی منظره بسیار زیبا و دل انگیزی به این منطقه بخشیده است که چشم هر بیننده و مسافری را به خود جلب میکند و روزانه پذیرای مسافران زیادی است.

 

وجود تفرجگاه، آلاچیق، شهربازی، زمین اسکیت، آبشار مصنوعی و … در ورودی پارک و نیز رستوران، کافی شاپ و اماکن پذیرایی در طول مسیر بر زیبایی های این مکان دو چندان افزوده و در اکثر فصول پذیرای خیل عظیمی از شهروندان و گردشگران می باشد.

پارک جنگلی مشگین شهر

 این پارک به دلیل برخورداری از طبیعتی پاک و هوایی دل انگیز در اکثر فصول سال بخصوص فصول گرم، مکانی مناسب برای اجرای ورزش های صبحگاهی اهالی (پیاده روی و کوهنوردی سبک) به شمار می رود. همایش پیاده روی های خانوادگی در دوره های مختلف در این مکان برگزار می گردد.

علاوه بر این پارک جنگلی مشگین شهر همه ساله میزبان جشنواره ها و نمایشگاههای مختلف با حضور علاقمندان از سرتاسر کشور بوده و در ایام تعطیلات و ایام عید نوروز مملو از جمعیت مشتاق طبیعت می باشد.

یکی دیگر از جذابیت های که باعث می شود این پارک مورد توجه همه گان قرار گیرد وجود پل معلق مشگین شهر می باشد که بر روی این پارک احداث شده و امکان گذر از دره و رودخانه خیاوچایی به طول ۳۶۵ متر را فراهم می سازد.

پل معلق پارک جنگلی مشگین شهر

موقعیت جاده ی پارک جنگلی مشگین شهر

جاده ماشین رو این پارک از خروجی شهر به سمت قره درویش آغاز شده و انتهای آن به میدان سبلان در شهر منتهی می شود.

ضمن اینکه جاده ای فرعی از پیچ انتهایی این پارک به دامنه کوه گردولی ختم می شود، امکان ورود به پارک،از طریق جاده هموار موجود در پارک ولایت  نیز میسر می باشد.

جاده پارک جنگلی مشگین شهر پارک جنگلی مشگین شهر

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل