اولین پل معلق شیشه ای در ایران

اولین پل معلق شیشه ای در ایران

پل معلق هیر

پل معلق هیر کجاست؟

شهر هیر در ۲۸ کیلومتری جنوب شرقی شهر اردبیل و در مسیر جاده اصلی سرچم به اردبیل قرار دارد. این شهر پلی جذاب، ساخته شده به دست جوانان ایرانی را در دل خود جای داده است. برای اولین بار در جهان پل معلق، تمام شیشه‌ ای و قوسی شکل هیر احداث شده و فروردین سال ۹۸ به بهره‌برداری کامل رسیده است.

ویژگی های پل معلق هیر

این پل که روی رودخانه هیرچایی ساخته شده و ۲۰۸ متر طول، ۱/۵ متر عرض و ۱۰۰ متر ارتفاع دارد. بعد از پل معلق مشگین شهر این پل دومین پل معلق ساخته شده در سطح ملی است. اما این بار با تجربه آدرنالین بیشتر و هیجان انگیزتر!

کلیه قطعات شیشه ای و کابل های فلزی آن با کیفیت عالی در داخل ایران ساخته شده است.

در یک سمت پل معلق، چشم انداز زیبای دره بند و کوه های باغرو قرار دارند و در طرف دیگر این پل دشت وسیع اردبیل و گستره باغ های شهر هیر دیده می شوند و قله همیشه برفی سبلان در دور دست نمایان است.

پل هیر

ایستادن روی شیشه و لرزش همزمان پل معلق بسیار هیجان انگیز است. زیر پایت دره ای صخره ای وجود دارد که رودخانه ای  پرآب و خروشان زیر آن در جریان است و برق نور خورشید در عمق نگاه انسان منعکس می شود.

منظره ای منحصربفرد با حس شور و هیجان رامی توانید بر فرار پل معلق شیشه ای هیر تجربه کنید.

این پل فاز اول پروژه گردشگری هیر است که در فاز های بعدی به زودی رستوران گردان و زیپ لاین و دیگر امکانات تفریحی در این مجموعه افتتاح خواهند شد.

پل معلق هیر

 

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل