پیست آلوارس گنجینه پنهان سرعین

پیست آلوارس گنجینه پنهان سرعین

اگر می‌خواهید سفری هیجان‌انگیز و البته متفاوت را در زمستان تجربه کنید به آلوارس، بهشت پنهان ایران زمین سفر کنید.

پیست اسکی آلوارس در دامنه‌های کوه سبلان واقع شده است که بزرگترین پیست اسکی از لحاظ وسعت در ایران است. این مکان بهشت کسانی است که از محیط‌های شهری خسته شده‌اند و از ورزش کردن در دل طبیعت لذت می‌برند. پیست اسکی آلوارس یکی از جاذبه های شهر سرعین مهم ترین مکان برای گذران اوقات فراغت مسافران ورزش دوست می باشد.

آلوارس نام روستایی در شهر سرعین است در ۱۲ کیلومتری غرب این شهر و ۳۵ کیلومتری غرب شهر اردبیل قرار دارد. به علت ارتفاع زیاد پیست از سطح دریا دمای این پیست حتی بسیار سرد‌تر از دما در شهرستان اردبیل است. به طوریکه حتی در برخی تابستان‌ها بارش برف در این پیست اسکی مشاهده شده‌است.

پیست اسکی آلوارس، یک مجموعه تفریحی زمستانی است که زمستان هایش خلوت تر از تابستان آن است. این پیست اسکی در طول زمستان، فقط روزهای پنج شنبه و جمعه باز است.

پیست اسکی آلوارس

آلوارس  بزرگترین پیست اسکی ایران

پیست اسکی آلوارس در ارتفاع ۳۲۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و دارای امکاناتی چون تله سیژ ۱۲۵۰ متری و بالابر می باشد. پاییز و زمستان‌های برفی این منطقه سبب شده تا علاقمندان اسکی بتوانند شش تا هشت ماه بی دغدغه از حضور در آن لذت ببرند. هرچند تابستان‌های منطقه آلوارس نیز زیباست، جایی که زمانی ییلاق ایل شاهسون به شمار می‌رفته و تابستان‌هایی با هوای خنک و مطبوع و دشت‌هایی وسیع از گل‌های رنگارنگی چون شقایق کوهی دارد.

به سبب بارندگی برف فراوان در طول پائیز و زمستان و به جهت دیر ذوب شدن برف‌ها در حدود شش الی هشت ماه از سال پر از برف است. این پیست در سال ۱۳۸۵  افتتاح شده و مورد استفاده عموم علاقه‌مندان، به‌خصوص ورزشکاران است و به‌عنوان بزرگترین پیست اسکی ایران نیز شناخته می‌شود‌.

پیست آلوارس

چطوری بریم پیست آلوارس؟
آدرس پیست اسکی آلوارس سرعین: اردبیل- ۲۴ کیلومتری سرعین- روستای آلوارس

این پیست در ۲۴ کیلومتری اردبیل قرار گرفته و مسیر رسیدن به آن هم سخت نیست. از اردبیل به سمت سرعین می‌رویم و از آنجا مسیر روستای آلوارس را در پیش می‌گیریم.

 پیست اسکی آلوارس

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل