کرکری بلندترین آبشار مشگین شهر

کرکری بلندترین آبشار مشگین شهر

آبشار کرکری، مشگین شهر

در دامنه  سرسبز سبلان میان دشت های پر از گلهای وحشی، کوههای سرسبز، رودهای پر آب، آبشار بسیار زیبایی به نام آبشار کرکری قرار دارد.

آبشار کرکری در ۱۵کیلومتری مشگین شهر و ۳ کیلومتری روستای ییلاقی قیرخ بولاغ واقع شده که دارای تابستانی با طبیعت  بسیار دل انگیز  و زمستانی  خاص و زیبا می باشد که بازدید  از این آبشار زیبا  در این فصول از  سال توصیه میشود.

در این منطقه با جاری شدن  آب  از برفها و چشمه های ییلاقات آیقار عربلو، اجیرلو و جلودارلو در دره کرکری، رودخانه پرآب  به نام کرکری تشکیل می شود که با عبور آب این رود خانه از یک مسیر کوهستانی  و همچنین عبور از ارتفاعات  در بالا دست روستای  قیرخ بولاغ آبشار بسیار زیبای  کرکری پدید می آید.

آبشار-کرکری

به لطف وجود رودخانه و آبشار کرکری در این ناحیه،  این منطقه  تبدیل به یک مکان  مناسب برای سکونت عشایر نشینان شده  که در فصول مناسب سال،  عشایر ییلاق نشین به  پرورش دام مشغول می شوند.

این رودخانه با برکت تقریبا در تمامی فصول سال پرآب بوده و برای استفاده زراعی روستاهای پایین دست از جمله اندزق،  مجنده و احمدآباد مورد استفاده قرار می گیرد.

فاصله آبشار کرکری از مشگین شهر حدود ۱۵ کیلومتر بوده اما به علت خاکی و ناهموار بودن مسیر، دسترسی به آن با استفاده از وسیله نقلیه در کمتر از ۳۰ دقیقه میسر نمی باشد، همچنین شما برای رسیدن به  آبشار کرکری باید نیمه از راه را پیاده روی کنید که این پیاده روی خالی از لطف نخواهد بود و شما می توانید  به هنگام پیاده روی شاهد مناظر زیبا ودل انگیز باشید.

آبشار-کرکری

این مسیر پیاده روی به قدری زیبا و بکر است که نمی توان بدون تامل حرکت کرد صدای آب رودخانه تا خود آبشار با آرامش خاصی شما را همراهی می کند و زمانی که به آبشار می رسید صدای بلند ریزش آب و حجم آبی که از بلندی کوه سرازیر می شود هیجان خاصی برای شما خواهد داشت.

مبدا حرکت شما برای رسیدن به آبشار کرکری  روستای آقبلاغ در ابتدای مسیر گردشگری “قینرجه ـ موئیل” می باشد.

اگر قصد دارید در فصل تابستان از این آبشار بازدید کنید توصیه می کنیم در میان مسیر به آبگرم های قینرجه ـ موئیل سر بزنید تا در گرمای تابستان یک آب تنی لذت بخش و به یاد ماندنی داشته باشید.

*در مورد آبگرم  قینرچه بیشتر بدانید!!!

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل