کوه سنگر ویلکیج، طبیعت بکر و زیبا

کوه سنگر ویلکیج، طبیعت بکر و زیبا

معرفی منطقه گردشگری کوهسنگر حور

کوه سنگر حور انتهایی‌ترین و جنوبی‌ترین نقطه جنگل‌های فندق‌لو است و جزء نادرترین مناطق ایران است که میتوان بر فراز ابرها گردش کرد.

جاده حور به کوه سنگر، یکی از جاده های رویایی وزیبا ایران است. این جاده  جنگلی و کوهستانی بین دهستان حور و کوه سنگر در استان اردبیل قرار دارد.

کوه سنگر حور

مسیر جاده زیبای کوه سنگر

جاده حور به کوه سنگر دارای  مسیری پیچ در پیچ در دامنه های سبز کوهستان می باشد که با نسیم خنک دریا آغاز می شود و در دل جنگل های تالش ادامه یافته و به ارتفاعات می رسد.
این مسیرهای پیچ در پیچ جاده به قدر زیبا است که با عبور از آن گویی که در دنیای دیگری قدم گذاشته اید.
دامنه های سرسبز و گله های سفید گوسفندان که در دوردست ها حرکت می کنند،  چشم انداز ییلاق و مه های که دره ها را سفیدپوش کرده و گاهی حتی تا روی جاده می آید، درختان بلند و انبوهی که بر جاده کوهستانی سایه افکنده اند؛ اینها از مناظر زیبایی هستند که همچون تابلوهای نقاشی طول مسیر  این منطقه کوهستانی را در برگرفته اند.

کوه سنگر حور
کوه سنگر مرتفع ترین کوه منطقه ویلکیج

کوه سنگر با ارتفاعی در حدود ۲۱۲۰ متر از سطح دریا مرتفع‌ترین کوه در منطقه ویلکیج است که در بالادست روستای حور قرار گرفته است.

کوه سنگر از موقعیتی استثنایی در منطقه جنگل‌های فندقلو برخوردار می‌باشد چرا که انتهایی‌ترین و جنوبی‌ترین نقطه جنگل‌های فندق‌لو به شمار می‌رود و به لحاظ گردشگری و دامپروری دارای اهمیت ویژه‌ای است.

موقعیت استثنایی و ارتفاع زیاد کوه سنگر باعث شده که قله آن بهترین نقطه برای احداث ایستگاه رادیو تلویزیونی باشد.

کوه سنگر که با طبیعت زیبا و ارتفاع بی نظیرش نسبت به سایر مناطق ، چشم اندازهای زیباتری دارد به طوری که اگر بر  فراز قله این کوه بروید  می‌توانید مناظرهای بی‌نظیری از کوه‌های تالش، صخره‌ها و دره‌های پوشیده از جنگل‌های استان گیلان و جنگل فندقلوی استان اردبیل، سد سقزچی اردبیل و دورنمائی از دریای خزر را مشاهده کنید.

کوه سنگر حور

چشمه های آب سرد و طبیعی که در نوبه خود ، شفا بخش بیماری های زیادی هستند ، در ییلاق کوه سنگر حور وجود دارد. آب های سرریز شده از این قله، سبب برخورداری حور از باغ های فراوان میوه سیب، آلبالو و گیلاس شده است.

این جاده را از لحاظ دمایی، دروازه بین جهنم و بهشت می دانند، از دمای ۴۰درجه با رطوبت دیوانه کننده در گیلان تا دمای سه چهار درجه در بالای کوه سنگرمطمئن باشید با عبور از جاده بهشت، سفری رویایی و به یاد ماندنی را تجربه خواهید کرد.

 

ارتفاعات کوه سنگر

 

 

 

 

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل