گیلارلو شاهراه پنهان تامین آب گرمی

گیلارلو شاهراه پنهان تامین آب گرمی

دریاچه گیلارلو

شهرستان گرمی در فاصله بیش از ۱۰۰ کیلومتری استان اردبیل واقع شده است.

شهرستان گرمی جاذبه‌های گردشگری و طبیعی بسیار دلپذیر و بکری دارد که از جمله آن می توان به دریاچه گیلارلو اشاره کرد.

گیلارلو روستایی است که در بخش مرکزی، دهستان اجارود غربی قرار دارد. نام این روستا از طایفه ترک زبان گیلار که در عربی بصورت جلایر آمده، مشتق شده‌است. سد گیلارلو یکی از جاذبه‌های طبیعی بکر در شهرستان گرمی بوده که میتواند به قطب گردشگری منطقه تبدیل شود.

بر روی این دریاچه سدی خاکی بنا شده تا آبی که با کانال کشی از رودخانه‌های برزند و دیزده چایی به دریاچه منتقل می‌شود را پشت خود جای دهد. سد دریاچۀ گیلارلو از مهم‌ترین سدهای مغان است. این دریاچه موقعیت جغرافیایی مساعد و چشم‌انداز زیبایی به فضای اطرافش بخشیده است.

دریاچه گیلارلو گرمی

دریاچه گیلارلو گرمی

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به ایام دهه فجر و بازدید از پروژه های شهرستان گرمی از عملیاتی شدن ساماندهی دریاچه گیلارلو این شهرستان خبر داد.

برای جذب گردشگر و همچنین افزایش رونق اقتصادی این منطقه و به منظور تفریح وگذراندن اوقات فراغت شهروندان و استفاده مسافران قرار بر این است که اداره میراث فرهنگی نسبت به عملیاتی کردن طرح ساماندهی این منطقه اقدامات لازم را انجام دهد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اعلام کرد: مجوز‌های لازم برای سرمایه‌گذاری مجموعه شهرداری گرمی به منظور بررسی طرح گیلارلو توسط اداره کل میراث فرهنگی استان صادر شد.

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل